nms@lu.lv
67033738
Rīga, Zeļļu iela 8, Namiņš

Kontaktinformācija
Par mums


A. Liepas Neklātienes matemātikas skola (NMS) ir Latvijas Universitātes Fizikas un matemātikas fakultātes struktūrvienība akadēmiskā un zinātniskā darba veikšanai. Tās statuss LU hierarhijā līdzvērtīgs nodaļas (matemātikas, fizikas un optometrijas un redzes zinātnes nodaļas) statusam.
 

NMS bibliotēka

Bibliotēka sastāv no divām principiāli atšķirīgām daļām -

 • trimdas latviešu daiļliteratūras (galvenokārt) dāvinājuma
 • un
 • matemātikas grāmatu bibliotēkas.
 • Trimdas latviešu dāvinājuma grāmatu saraksts pārskatāmības nolūkos sadalīts periodikā un neperiodikā. Tālāk sīkāk par šo dāvinājumu.

   Trimdas latvieši Sofija Roze un Jānis Andžāns ir ziedojuši mums savas grāmatas (lielākoties daiļliteratūru), kuras jebkuram no Jums bez maksas iespējams saņemt lasīšanai gan uz vietas, gan mājās (uz paša lasītāja noteiktu fiksētu laiku). Ar grāmatu sarakstu varat iepazīties zemāk (uzklikšķinot uz grāmatas nosaukuma, varēsiet izlasīt tās anotāciju vai grāmatas pirmās rindas) vai arī izdrukātā katalogā NMS telpās Zeļļu ielā 8, Namiņā (jautājiet NMS darbiniekiem).
  Rakstiet e-mail (nms@lu.lv) vai zvaniet pa telefonu (67033738), lai vienotos par grāmatas saņemšanu.
  Grāmatu ziedotāji ļoti priecātos, ja viņu dāvinājums kādam noderētu.

  Lielākoties mūsu pārziņā nonākušas grāmatas un žurnāli, kas izdoti trimdā - ASV, Kanādā, Lielbritānijā, Zviedrijā, Vācijā un citur. Tādējādi Latvijā šādas grāmatas varētu būt reti sastopamas, kas palielina šīs bibliotēkas nozīmību. Lielākā daļa darbu ir romāni, no kuriem daudzi vēsturiski, īpaši par 20. gadsimta notikumiem un to sekām. Ir arī dažas dzejas grāmatas. Periodikā pārstāvēta lielākā daļa trimdā izdotā tehniskā žurnāla "Technikas apskats" numuru, kā arī dažādi citi izdevumi.

  Īsi iepazīstinām ar abiem ziedotājiem:
  Jānis Alfrēds Andžāns (1910. - 2002.) 1940. gadā beidzis Latvijas Universitātes Inženierzinātņu fakultāti. 1944. gadā atstāja Latviju, pavadīja 5 gadus pārvietoto personu nometnē. Viņš ieradās Kanādā 1950. gadā un strādāja Vindzorā un Detroitā līdz aiziešanai pensijā 1975.gadā. Kopš 1980. gada ļoti daudz palīdzējis matemātiskās izglītības attīstībai Latvijā - gan finansiāli, gan sūtot grāmatas un žurnālus. Apbalvots ar Latvijas Matemātikas biedrības medaļu (2000).
  Sofija Leonārija Roze (dz. 1922.) 1944. gadā atstāja Latviju, pavadīja 5 gadus pārvietoto personu nometnē. Ieradās Kanādā 1950. gadā, strādāja par mājkalpotāju un fabrikas strādnieci līdz aiziešanai pensijā 1987. gadā. Kopš 1980. gada regulāri palīdzējusi matemātiskās izglītības attīstībai Latvijā - gan finansiāli, gan sūtot grāmatas un žurnālus. Apbalvota ar Latvijas Matemātikas biedrības medaļu (2000). Ļoti aktīvi darbojusies latviešu trimdas organizācijās: Latviešu Kara Invalīdu Apvienībā, Bramptonas Daugavas Vanadžu kopā. Apbalvota ar Daugavas Vanadžu zelta nozīmi un Ontario kultūras ministrijas balvu.

   

  LU NMS