nms@lu.lv
67033738
Rīga, Zeļļu iela 8, Namiņš

Kontaktinformācija
Par mums


A. Liepas Neklātienes matemātikas skola (NMS) ir Latvijas Universitātes Fizikas un matemātikas fakultātes struktūrvienība akadēmiskā un zinātniskā darba veikšanai. Tās statuss LU hierarhijā līdzvērtīgs nodaļas (matemātikas, fizikas un optometrijas un redzes zinātnes nodaļas) statusam.
 

Matemātikas konkurss-olimpiāde 4.klašu skolēniem
"Tik vai... Cik?"

Konkursa gaita

Mācību gada laikā notiek 4 kārtas - 3 kārtas tiek organizētas skolās uz vietas, 4.kārta - noslēguma kārta, notiek kāda apriņķa, novada "centrā" (tā tiek noteikta pēc dalībskolu ģeogrāfiskā izvietojuma).

Konkursa pirmajās 3 kārtās drīkst piedalīties jebkurš 4.klases skolēns, kurš to vēlas, ja vien skola šādu pasākumu atbalsta. Uz skolām, kas vēlas piedalīties šajā konkursā, pa e-pastu tiek izsūtīti uzdevumi (uzdevumi pieejami gan latviešu, gan krievu valodā), kā arī atrisinājumi un norādes labošanai. Skolai jānoorganizē skolēnu darbs (visiem dalībniekiem vienā laikā), darbi jāizlabo un rezultāti jāatsūta mums.
Konkursa 4.kārtā tiek aicināti piedalīties tie skolēni, kas uzrādījuši labākos rezultātus pirmajās kārtās. Kopvērtējuma labākajiem risinātājiem tiek izsūtīti diplomi un nelielas balviņas.

Pirmajās trīs kārtās tiek piedāvāti mūsu pašu sastādīti uzdevumi, bet 4. kārtu rīkojam vienlaicīgi ar Lietuvas valsts olimpiādi, un uzdevumu komplektu šai kārtai veidojam kopā ar Lietuvas (un varbūt vēl citu valstu) kolēģiem.

Tātad būtībā piedāvājam divus konkursus - Latvijas mēroga konkursu četrās kārtās; šī konkursa uzvarētājs tiek noteikts gada beigās, ņemot vērā visu četru kārtu rezultātus,
un Starptautisku matemātikas konkursu; šī konkursa uzvarētāji tiek noteikti pēc 4.kārtas rezultātiem, vērtējot kopā Latvijas un Lietuvas skolēnus.
 

LU NMS